Photographer

Piłkarski test…


Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie sprawdzenie obiektywu Falcon 500 f/6,3 w warunkach bojowych. Niby wcześniej gdzieś tam coś nim pstrykałem, ale zawsze miałem chęć przetestowanie go w warunkach sportowych. Od dłuższego czasu wybierałem się na mecz piłkarski, ale jakoś dopiero w ostatnim czasie udało się wygospodarować trochę czasu na takowe testowanie. 

Zasadniczo nie spodziewałem się po tym szkle zbyt wielkiego szału, tymbardziej, że warunki pogodowe znacząco obniżyły zarówno chęci do kreatywnego działania jak i słusznego oświetlenia potrzebnego dla tego obiektywu. Cóż, nadal odczuwam brak pełnego testu ów obiektywu, który pozwolił by mu się w pełni wykazać a jedyne co dostrzegłem fotografując tymże Falconem to fakt, iż ręczne ostrzenie (pomimo tego, że większość czasu ostrzę manualnie) przy tak dużej ogniskowej potrafi drażnić przy dość żwawo poruszających się obiektach… Czekam zatem na test ów lustrzanej lunety w warunkach rajdowych.

A co do samego obiektywu, to bronię jego imienia motywując to stwierdzeniem, że zasadniczo niewielkich rozmiarów obiektyw o takiej ogniskowej powinien zawsze znaleźć miejsce w torbie fotograficznej jako uzupełnienie taktyczne, jakość zdjęć nie poraża a przy umiejętnym wykorzystaniu walorów tego szkła może dawać pozytywne odczucia estetyczne zdjęć, manualne ostrzenie w moim przypadku nie jest niczym negatywnym (robię to na codzień) a krytyka lustrzanych obiektywów będzie chyba zawsze (bo nie każdemu bokeh w stylu owalnym się podoba). Suma sumarum wszystkie za i przeciw znikają w ciemnościach ciemni fotograficznej, kiedy jako argument pojawia się cena! Kilka stów – nie wiecej 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s